Ez a Szegvárt bemutató kisfilm 2005 szeptemberében készült el, az akkori kor videótechnikájával.

A film DVD-n jelent meg, s az eredeti DVD-n a településünket bemutató film mellett még megtekinthetők voltak a támogató vállalkozások reklámfilmjei, valamint egy szegvári fotókból álló képgaléria.

A filmet készítették:

  • Operatőr, vágó: K. Berényi Zsolt
  • Zene: ifj. K. Berényi István, Kaczkó György
  • Narrátor: Székely Dániel
  • Fotók, szerkesztő: Purgel Zoltán
  • Archív fotó: Lucz Ferenc

„Szegvár Nagyközség Szentestől délre fekvő, 5000 lelket számláló település. A vizek falvának is említik, a települést átszelő folyók és tavak miatt. A falun keresztül folyik át a kanyargós Kurca. Községünk közepét díszíti sima víztükrével a Kórógy-tó, melynek ligetes partján található szabadidőpark kellemes kikapcsolódást nyújt az oda látogatóknak. Szegvár határában, a központtól három kilométerre a Lándor-tó és a Holt-Tisza várja a horgászni vágyókat. Innen másfél kilométerre a Tisza folyó kanyarog. Az ártér gazdag növényvilága sok állatnak ad otthont. A csodálatos nyugalmat, a csendet csak a nádasból felröppenő madarak szárnycsapásai törik néha meg…”

 

Üzenet küldése

HirdetésLap tetejére